no-img
هفت – اخبار لحظه ای و فوری

یارانه برای واردات گوشت


هفت – اخبار لحظه ای و فوری

ادامه مطلب

ZIP
یارانه برای واردات گوشت
zip
۱۳۹۶-۱۱-۲۵

یارانه برای واردات گوشت


رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه اگر گوشت‌های وارداتی نباشند بازار دچار بحران می‌شود، گفت: مقرر شده مبلغی به عنوان یارانه در اختیار واردکنندگان قرار بگیرد.

به گزارش سِوِن به نقل از تسنیم، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین با اشاره به افزایش نرخ ارز و تاثیر آن بر واردات گوشت گفت:در حال حاضر گوشت های وارداتی بازار را پوشش می دهند و اگر گوشت های وارداتی نباشند بازار دچار بحران می‌شود. از سوی مسئولین مقرر شده مبلغی به عنوان یارانه در اختیار واردکنندگان قرار بگیرد تا قیمت گوشت وارداتی افزایش پیدا نکند.

وی درباره وضعیت بازار گوشت اظهار کرد: با نزدیک شدن به روزهای پایان سال ذخایر دامی پیش‌بینی شده برای سال ۹۶ در حال اتمام است از طرفی در این زمان از سال مصرف پروتئین افزایش پیدا می کند و هدایایی از سمت ارگان‌ها و کارخانه‌ها نیز به کارمندان داده می‌شود، این افزایش تقاضا در روزهای پایانی هر سال سبب افزایش قیمت می شود.

ملکی بیان داشت: گوشت‌های وارداتی کمبود بازار را پوشش می‌دهد و دام‌های داخلی نیز به صورت غیر مجاز از کشور خارج می‌شوند، در این شرایط و با توجه به بازار شب عید، اگر خروج بی‌رویه و غیر مجاز کنترل نشود با کمبود مواجه می شویم و صدمه آن نیز بیشتر است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی توزیع هرکیلوگرم گوشت وارداتی در میادین و هایپر مارکت‌ها را ۳۳ هزار‌ تومان و قیمت عرضه هر کیلوگرم شقه گوسفندی را برای مغازه‌دارها بین ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان و نیز هر کیلوگرم شقه گوسفندی بدون دنبه را ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان برای مصرف کننده اعلام کرد.

[منبع:خبرفوری]موضوعات :
اقتصاد

درباره نویسنده

خبرنگار هفت 1144 نوشته در هفت – اخبار لحظه ای و فوری دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *